„ Dbamy o powierzone nam mieszkania jak o własne ”

Witam, nazywam się Dariusz Kłosiński, od ponad dwudziestu pięciu lat jestem związany z rynkiem nieruchomości. Inwestowanie w nieruchomości na wynajem i opieka nad nieruchomościami przeznaczonymi do najmu to moje podstawowe pola działalności.W oparciu o osobiste i zawodowe doświadczenia, związane z obsługą mieszkań na wynajem, mogę polecić siebie oraz współpracujący zespół, jako wiarygodnego i sprawnego opiekuna mieszkań na wynajem i naszą usługę – profesjonalną opiekę nad wynajmowaną nieruchomością.

Sam będąc właścicielem nieruchomości na wynajem, wiem jak ważne, jest przekazanie opieki nad wynajmowanymi mieszkaniami rzetelnemu partnerowi.

Połączenie doświadczeń prywatnych i zawodowych dało solidną podstawę naszej działalności i wprowadziło w życie skuteczną strategię biznesową w zarządzaniu najmem mieszkań.

Warto nam zaufać.

 

signature

Zarządzanie i obsługa najmu mieszkań

Najprostszym sposobem na odniesienie sukcesu przy realizacji usługi zarządzania najmem jest traktowanie powierzonych nam nieruchomości jak własnych. Dbamy o wynajmowane mieszkania i ich rentowność tak jakbyśmy to my byli ich właścicielami. Jednym z wielu przejawów takiego podejścia jest zasada mówiąca o tym, że opłatę za zarządzanie najmem pobieramy tylko wtedy gdy jest ona wynajęta. Aczkolwiek opieka nad wynajmowaną nieruchomością jest realizowana przez cały czas trwania umowy o zarządzanie najmem.

W usłudze Fiesta Zarządzanie Najmem zarabiamy razem z właścicielem albo wcale.

Osobiste i indywidualne traktowanie każdej przekazanej nam nieruchomości stało się podstawą mojego sukcesu, jak i sukcesu Fiesta Zarządzanie Najmem Sp. z o.o.

Czym dla nas jest zarządzanie najmem?

Dla nas opieka nad przekazaną nam nieruchomością zaczyna się od jej profesjonalnego przygotowania do najmu. Jeśli zachodzi taka konieczność, właściciele nieruchomości mogą liczyć na nasze wsparcie w zakresie niezbędnych prac dodatkowych takich jak doposażanie mieszkań, home staging czy nawet generalne remonty.

W naszym rozumieniu zarządzanie najmem to nie tylko opieka nad wynajmowaną nieruchomością, dbałość o stabilny i bezpieczny przebieg najmu, ale także biznesowa optymalizacja całego procesu. Równoczesne dopracowanie wielu elementów, czasem z pozoru bardzo drobnych, składa się na efektywność najmu i skutkuje realnym wzrostem dochodu z wynajmowanej nieruchomości. Takie działanie zapewnia jednocześnie wzrost poziomu bezpieczeństwa i stabilności najmu.

Współpraca z nami i wprowadzenie proponowanych standardów obsługi najmu pozwala uniknąć wielu kosztownych błędów popełnianych zazwyczaj przez właścicieli nieruchomości przeznaczonych do najmu. Ponadto oszczędza Państwa czas, zapewnia spokój i daje wymierne korzyści finansowe.

Współpraca z Fiesta Zarządzanie Najmem to:

Szeroka ekspozycja oferty

Jako profesjonalna agencja najmu szybko znajdujemy najemców przez odpowiednią dystrybucję ogłoszeń w Internecie i prasie.

Systematyczne kontrole

W czasie najmu regularnie kontrolujemy wynajmowane przez nas mieszkania i przesyłamy raporty do właścicieli mieszkań na wynajem

Pełna dokumentacja

Prowadzimy pełną dokumentację najmu zwierającą umowy, protokoły zdawczo-odbiorcze, karty najemców, fotografie, faktury i inne niezbędne dokumenty.

Bezpieczna umowa najmu

Stosujemy sprawdzoną i bardzo bezpieczną umowę najmu, która eliminuje ryzyko związane z kłopotliwymi najemcami.

Autorski panel Klienta

Właścicielom mieszkań na wynajem udostępniamy nasz autorski panel klienta z dostępem 24h/7 i dokumentacją oraz fakturami w PDF.

Korzyści finansowe i wolny czas

Dzięki skorzystaniu z naszych usług nie tracicie Państwo czasu na dodatkowe obowiązki związane z najmem i jego rozliczaniem.

FAQ - pytania i odpowiedzi dotyczące zarządzania najmem

Nie, nie pobieramy prowizji ani przy pierwszej, ani przy kolejnych umowach najmu. Jedyną opłatą za zarządzanie jest opłata procentowa zazwyczaj nieprzekraczająca 10%, pobierana tylko wtedy gdy nieruchomość jest wynajęta. Na opłatę nie ma wpływu ilość umów najmu zawartych z kolejnymi najemcami w ramach realizacji umowy o zarządzanie najmem. Tak więc, na żadnym etapie zarządzania najmem mieszkań na wynajem nie pobieramy prowizji od właścicieli nieruchomości. (na początku współpracy jest pobierana jednorazowa opłata startowa).

Tak, nie powinno być z tym problemu. Wielu naszych klientów przekazało nam zarządzanie wynajmem swoich nieruchomości, przeprowadzając całą procedurę zdalnie. To, czego niezbędnie potrzebujemy do zarządzania wynajem nieruchomości to pełnomocnictwo, na podstawie którego będziemy mogli podpisywać umowy najmu i występować w państwa imieniu wobec urzędów i instytucji. Takie pełnomocnictwo można wstawić w najbliższym konsulacie lub u notariusza. Pełnomocnictwo to tylko jedna z kilku rzeczy, które potrzebujemy na początku współpracy. Dokładną listę i procedurę postępowania ustalamy w bezpośrednim kontakcie.

Tak, o ile jest to rozliczenie za nasadach ryczałtu, wg PIT28. Jeśli ktoś wybiera inną formę rozliczeń podatkowych, (na zasadach ogólnych) musi to robić we własnym zakresie.

Dobór najemców to jeden z najważniejszych elementów przesądzających o skutecznym i stabilnym zarządzaniu najmem wynajmowanych nieruchomości. Poszukując najlepszych najemców, działamy dwutorowo. Przede wszystkim stosujemy wnikliwe procedury weryfikujące kandydatów na najemców. Każdy potencjalny najemca musi przedstawić nam swoją sytuację życiowo-zawodową, którą weryfikujemy Służy temu między innymi karta najemcy zawierająca pytania dotyczące np. miejsca zatrudnienia, zajmowanego stanowiska, firmowych i rodzinnych danych kontaktowych itp. Drugim niezależnym od ww. procedur sposobem na poszukiwanie sprawdzonych i odpowiedzialnych najemców jest wieloletnia współpraca z renomowanymi firmami z branży medialno-telewizyjnej, reklamowej, ubezpieczeniowej, finansowej, które współpracując z nami, poszukują dla swoich pracowników atrakcyjnych lokali w dobrym standardzie. Firmy te często gwarantują bezpieczeństwo i stabilność realizacji umów najmów swoich pracowników.

Tak, oczywiście. W oparciu o nasze ponad 20-letnie doświadczenie pomagamy ustalić optymalne ceny najmu nieruchomości, którymi zarządzamy. Podstawą strategii jest zasada mówiąca o tym, że nieruchomość nie może/ nie powinna stać pusta bowiem miesiąc bez opłaconego czynszu najmu to straty, których nigdy już nie da się odrobić. Na cenę najmu nieruchomości wpływ mają następujące czynniki: lokalizacja, standard wykończenia, technologia i standard wykonania budynku, sąsiedztwo, pora roku itp. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe elementy, staramy się wspólnie z właścicielami ustalić odpowiednią cenę miesięcznego czynszu najmu.

Wg nas czynsz za wynajmowany dom / mieszkanie / inną nieruchomość powinien być na poziomie gwarantującym bezpieczną ciągłość najmu. Tzn. powinien być z punktu widzenia najemcy atrakcyjny. Dla każdej nieruchomości wysokość miesięcznej opłaty będzie inna. Na rentowność i ekonomiczny sens wynajmowania nieruchomości należy patrzeć tylko w długiej perspektywie czasowej, np. 5 / 10-letniej. Przyjmując taki punkt widzenia strategicznie i ekonomicznie uzasadnione jest ustawianie czynszu najmu na poziomie odrobinę poniżej średnich cen rynkowych dla danego typu nieruchomości, ponieważ ciągłość najmu i tak zagwarantuje nam właściwy przychód i zadowalającą rentowność. Atrakcyjna cena w oczywisty sposób powoduje także większe zainteresowanie ze strony najemców, a co za tym idzie, umożliwia właściwy wybór tych najbardziej odpowiedzialnych partnerów do najmu. Taka strategia przesądza nie tylko o sukcesie finansowym, ale ma także niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo najmu, ponieważ mamy realną możliwość wybierania (z wielu) najlepszych najemców.

Tak, oczywiście. Nasza firma zarządza najmem wszystkich typów nieruchomości. Zarządzamy wynajmem lokali z przeznaczeniem na sklepy, restauracje, wszelkich innych powierzchni komercyjnych, w tym także samych gruntów. Zajmujemy się profesjonalną opieką nad wszystkimi typami nieruchomości, które można wynajmować.

Tak, ale zdecydowanie w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Pośpiech przy podejmowaniu ważnych decyzji nigdy nie jest wskazany. A taką ważną decyzją jest przecież wynajęcie nieznanym ludziom naszego mieszkania lub domu. Więcej przeczytacie Państwo w naszym artykule Kłopotliwy, uciążliwy najemca.

Usługę kompleksowego zarządzania i obsługi najmu mieszkań świadczymy w WarszawieKrakowie, Wrocławiu, Kielcach, Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie), Łodzi, Poznaniu na całym Śląsku i w Lublinie

Dokładną odpowiedź na to pytanie zawarliśmy w poradniku najmu w artykule pod tytułem Zarządzanie najmem cennik, cena. Jaka powinna być opłata za obsługę wynajmu mieszkań?
Fiesta Zarządzanie Najmem jako jeden z liderów na rynku profesjonalnej obsługi najmu korzysta z nowoczesnej i stale rozwijanej informatycznej infrastruktury. W ramach kompleksowej obsługi najmu (inaczej zarządzanie wynajmem) możecie państwo korzystać on line z Autorskiego Panelu Klienta. Po zalogowaniu się uzyskujecie państwo dostęp m. in. do danych takich jak : rozliczenia, faktury (także do ściągnięcia pdf), status nieruchomości informujący o tym czy lokal jest wynajęty itp. Nasz program do zarządzania najmem dostępny jest zarówno w wersji na komputery jak i telefony komórkowe i urządzenia mobilne.
W naszej firmie do bezpieczeństwa przykładamy szczególną wagę. Wszyscy nasi pracownicy (a zwłaszcza specjaliści d/s obsługi najmu) przechodzą regularne szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i aktualnych wymogów związanych z pandemią. Zachęcamy do konsultacji i spotkań w formie wideokonferencji ograniczając jednocześnie do minimum spotkania bezpośrednie. Wielokrotnie podpisujemy umowy i przejmujmy mieszkania do zarządzania bez kontaktów osobistych, realizując pełna procedurę całkowicie zdalnie.

W Fiesta Zarządzanie Najmem każde mieszkanie ma swojego indywidualnego opiekuna który podpisuje z najemcami 12 miesięczne umowy najmu. W trakcie trwania tych umów najmu, zgodnie z postanowieniami zawartymi w umowie o zarządzanie, są przeprowadzane regularne wizyty kontrolne. Pierwsza wizyta kontrolna z reguły w ciągu miesiąca od wydania lokalu, kolejna po około 3 miesiącach, a kolejna po 6. Mieszkania są średnio kontrolowane dwa razy w roku.

Nierzadko zdarza się że nasi klienci oczekują od nas wsparcia także w kwestiach nie wchodzących bezpośrednio w zakres umowy o zarządzanie najmem a związanych z szeroko rozumianym przygotowaniem mieszkania do wynajmu. Poprzez swoich sprawdzonych partnerów Fiesta Zarządzanie Najmem realizuje także generalne remonty i meblowanie mieszkań rozpoczynające się zawsze od bezpłatnej konsultacji. Dodatkowe wsparcie które zawsze jest przedmiotem odrębnego porozumienia może zawierać:

 • zdalny nadzór nad projektem z innego miasta
 • kompleksowe remonty bez angażowania właściciela
 • pomoc przy wyborze solidnych, estetycznych, niedrogich rozwiązań
 • optymalizowanie budżetu przy zachowaniu wysokiej jakości
 • odświeżanie i malowanie mieszkań
 • odbiory deweloperskie
 • usługi tzw “złotej rączki”
 • elektrycy, hydraulicy, gazownicy z uprawnieniami
 • glazury, terakoty, podwieszane sufity
 • układanie parkietów i bezpyłowe cyklinowanie
 • meblowanie mieszkań
 • nadzór dostaw AGD i mebli
 • obsługa reklamacji
 • wsparcie doświadczonych architektów
 • projektowanie i wykonanie zabudowy kuchennej
 • fachowe doradztwo na każdym etapie procesu
 • profesjonalne sprzątanie poremontowe
 • profesjonalna sesja zdjęciowa
 • spacery 3D i filmy
 • opróżnianie mieszkań
 • wywóz mebli i gabarytów
 • opróżnianie piwnic i inne usługi porządkowe

Opinie Klientów