Naszą ofertą kierujemy do wszystkich właścicieli mieszkań oraz nieruchomości innego typu w Katowicach, którzy planują przeznaczyć je na wynajem, a z różnych względów nie mogą robić tego osobiście.

Od wielu lat Fiesta Zarządzanie Najmem Sp. z o.o. opiekuje się nieruchomościami przeznaczonymi do najmu w Katowicach, zdobywając renomę jako doświadczony i odpowiedzialny partner.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty, którą przygotowaliśmy, a także opiniami Klientów z Katowic, którzy zdecydowali się nam zaufać.

5.0

Opinie zweryfikowane przez Google

Nasza oferta obejmuje

 • konsultacje w/s profesjonalnego przygotowania nieruchomości do wynajmu,
 • wsparcie dedykowanego do mieszkania opiekuna,
 • stała pomoc ze strony Biura Obsługi Klienta,
 • dobór w oparciu o dokumenty właściwych bezpiecznych najemców,
 • nadzorowanie, przygotowanie i podpisanie profesjonalnej, bezpiecznej umowy najmu;
 • sporządzanie protokołów zdawczo-odbiorczych i dokumentacji fotograficznej,
 • comiesięczne przekazywanie właścicielowi dochodu z najmu (faktura / rozliczenie),
 • regularna kontrola najemców w trakcie trwania umowy najmu,
 • monitorowanie stanu technicznego mieszkania, logistyka usuwania awarii i usterek;
 • nadzór i egzekwowanie płatności z tytułu umowy najmu, mediów i opłat należnych administracji;
 • w oparciu o odpowiednie pełnomocnictwo reprezentowanie właściciela wobec najemców i instytucji w sytuacjach niezbędnych do realizacji umowy o zarządzanie najmem;
 • prawidłowe zakończenie umowy najmu wraz z rozliczeniem mediów i kaucji najemcy.

Warto rozpocząć współpracę

  Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu uzyskania szczegółowej oferty.

  Zarządzanie najmem w Katowicach

  Usługa zarządzania najmem w Fiesta ZN sp. z o.o. to czynności, które powinien wykonywać właściciel każdego mieszkania przeznaczonego do najmu w Katowicach. Gdy lokal tego wymaga, właściciel może liczyć konsultacje wspierające przygotowanie nieruchomości do najmu. Warto pamiętać, że właściwie przygotowane mieszkanie do najmu zawsze cieszy się większym zainteresowaniem najemców.

  Obsługa długoterminowego wynajmu w Fiesta ZN Sp. z o.o. ma charakter całościowy i jest skierowana do wszystkich właścicieli katowickich mieszkań, apartamentów, domów i lokali komercyjnych.

  Jednym z najważniejszych elementów zarządzania najmem jest bezpieczeństwo. To właśnie z tego powodu wielką wagę przykładamy do  skrupulatnej selekcji i weryfikację najemców. Dobór najemców odbywa się zawsze w oparciu o stosowne dokumenty. Zawieramy bezpieczne, dedykowane do zarządzania,  umowy wynajmu, nadzorujemy rozwiązywanie problemów technicznych i eksploatacyjnych. Opcjonalnie każdy właściciel może skorzystać z rozliczenia dochodu od najmu w formie ryczałtu ewidencjonowanego (PIT28 ).

  Ze względu na różne oczekiwania zakres wykonywanej przez nas usługi zarządzania najmem ustalamy indywidualnie, starając się odpowiedzieć na konkretne potrzeby naszych klientów.

  Opłata za zarządzanie wynosi 10% i ma charakter ryczałtowy, obejmując wszystkie czynności związane z realizowaniem umowy o zarządzanie. W związku z tym nie ma dodatkowych opłat np. za dojazd do lokalu. 10% opłata za wykonywanie usługi zarządzania najmem jest pobierana tylko wtedy, gdy nieruchomość jest wynajęta, tzn. nie ma żadnych opłat „administracyjnych” wtedy gdy nieruchomość nie jest wynajęta.

  Wtedy gdy rozpoczynamy współpracę, przy wprowadzaniu nieruchomości do najmu (sporządzanie protokołów zdawczo-odbiorczych, sporządzanie dokumentacji fotograficznej, sprawdzanie instalacji i stanu technicznego lokalu itd.) jest pobierana jednorazowa opłata startowa wynosząca 100% miesięcznego czynszu. Opłata ta nie jest związana z zarządzaniem nieruchomością i jest pobierana tylko raz, przy pierwszej umowie najmu. Przy kolejnych umowach  najmu i przy wprowadzaniu kolejnych najemców właściciel nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

  Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej obsługi najmu w Katowicach?

  Usługi Pośrednictwo Zarządzanie najmem
  Przygotowanie bezpiecznej umowy najmu
  Profesjonalna sesja zdjęciowa
  Ekspozycja oferty w Internecie (najważniejsze portale poświęcone nieruchomościom)
  Szczegółowa weryfikacja najemców na podstawie dokumentów
  Depozyt kluczy i dokumentacji najmu (protokoły, zdjęcia)
  Comiesięczne raporty rozliczeniowe
  Obsługa techniczna nieruchomości (usuwanie usterek, np. cieknący kran)
  Windykacja najemców

  Współpraca z Fiesta Zarządzanie Najmem to:

  Szeroka ekspozycja oferty

  Jako profesjonalna agencja najmu szybko i sprawnie znajdujemy bezpiecznych najemców przez odpowiednią ekspozycję ogłoszeń w Internecie.

  Systematyczne kontrole

  W czasie najmu regularnie kontrolujemy wynajmowane przez nas mieszkania i przesyłamy raporty do właścicieli mieszkań na wynajem

  Pełna dokumentacja

  Prowadzimy pełną dokumentację najmu zwierającą umowy, protokoły zdawczo-odbiorcze, karty najemców, fotografie, faktury i inne niezbędne dokumenty.

  Bezpieczna umowa najmu

  Stosujemy sprawdzoną i bardzo bezpieczną umowę najmu, która eliminuje ryzyko związane z kłopotliwymi najemcami.

  Autorski panel Klienta

  Właścicielom mieszkań na wynajem udostępniamy nasz autorski panel klienta z dostępem 24h/7 i dokumentacją oraz fakturami w PDF.

  Korzyści finansowe i wolny czas

  Dzięki skorzystaniu z naszych usług nie tracicie Państwo czasu na dodatkowe obowiązki związane z najmem i jego rozliczaniem.

  Zarządzanie najmem Katowice – przykładowe Opinie Klientów

  Czy warto inwestować na Śląsku?

  • Konurbacja śląska to 2,5 miliona mieszkańców
  • 19 miast konurbacji Górnośląskiej
  • Rozwój regionu i rosnące ceny najmu
  • Średnie ceny zakupu i najmu mieszkań w regionie
  • Inwestowanie na Śląsku
  • Najbardziej dochodowe miasta w regionie - Chorzów i Gliwice
  • Obliczanie zwrotu z inwestycji w nieruchomości
  • Zarządzanie najmem

  Przemieszczając się po miastach konurbacji Górnośląskiej niejednokrotnie nie jesteśmy w stanie określić gdzie się zaczyna, a gdzie kończy dane miasto. Występują przypadki, gdzie granica miast mieści się między blokami dzieląc jedną dzielnicę na dwie, lecz w różnych miastach. W skład konurbacji liczącej blisko 2,5 miliona mieszkańców wchodzą historyczne tereny Górnego Śląska, Zagłębia Krakowskiego i Zagłębia Dąbrowskiego. Pomimo spójności regionu lokalny rynek nieruchomości jest bardzo zróżnicowany.

  W skład konurbacji górnośląskiej wchodzą poniższe miasta: Katowice, Gliwice, Zabrze, Bytom, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Czeladź, Mysłowice, Będzin, Tychy, Ruda Śląska, Piekary Śląskie, Chorzów, Mikołów, Tarnowskie Góry, Knurów.

  Wśród największych miast Polski to właśnie Katowice i miasta sąsiadujące mają jeden z najsłabiej rozwiniętych rynków najmu lokali mieszkaniowych w kraju. Sytuacja zaczęła się zmieniać wraz z powstaniem w ostatnim czasie dużych parków technologicznych, biurowych oraz centrów biznesowych takich jak: Silesia Business Park, GPP BP, A4 BP, KTW, Katowice Silesia Star, Face2Face czy Green Park.

  W naszym regionie ceny mieszkań za metr kwadratowy w stosunku do cen wynajmu mieszkania są atrakcyjne dla inwestorów. Na wynajmie mieszkań w średniej wielkości miastach można czasem zarobić więcej niż w największych aglomeracjach. Nieruchomości w Katowicach zawsze wyróżniały się stosunkowo przystępnymi cenami, choć od kilku lat możemy zaobserwować wyraźnie wzrostową tendencję cen. Według danych Narodowego Banku Polski za III Kwartał 2020 roku średnia cena ofertowa metra kwadratowego na rynku wtórnym wynosiła około 5200 zł, a na rynku pierwotnym średnia cena to około 6600 zł. Dla porównania ceny mieszkań w Sosnowcu na rynku wtórnym oscylują w granicach 4100 zł za metr kwadratowy, a na rynku pierwotnym- 5300 zł.

  Średnie ceny mieszkań w poszczególnych miastach*

  Miasto Cena zakupu za m2 Cena najmu kawalerki Cena najmu mieszkania 2-pokojowego
  Katowice 6200 1250 1700
  Sosnowiec 4200 1000 1400
  Gliwice 4840 1200 1600
  Zabrze 3750 1020 1340
  Bytom 3320 900 1250
  Ruda Śląska 3710 1000 1300
  Tychy 5560 1150 1150
  Dąbrowa Górnicza 4520 1100 1450
  Chorzów 4480 990 1350
  Jaworzno 4400 950 1300
  Mysłowice 3800 950 1350
  Siemianowice Śląskie 4450 1100 1400
  Tarnowskie Góry 4040 1125 1350
  Piekary Śląskie 3640 950 1150
  Będzin 4120 900 1250
  Świętochłowice 3620 900 1300
  Knurów 4210 900 1300
  Mikołów 5500 1000 1450
  Czeladź 3920 900 1250

  *na podstawie danych portali SonarHome oraz otodom z III kwartału 2020 roku

  W rankingu przygotowanym przez portal Rzeczpospolita w czołówce miast najbardziej dochodowych są dwa miasta położone w województwie Śląskim - Chorzów i Gliwice.

  Anton Bubiel, prezes portalu rentier.io uważa, że na atrakcyjność Chorzowa znaczący wpływ ma lokalizacja. Z centrum Chorzowa jest dużo bliżej do centrum Katowic niż z południowych dzielnic stolicy Górnego Śląska. Do centrum biznesowego położonego w Katowicach dojazd środkami transportu publicznego ze śródmieścia Chorzowa zajmuje około 20 minut. Gliwice, jak mówi Bubiel, są atrakcyjne dla inwestorów ze względu na stosunkowo niskie ceny nieruchomości. Duży wpływ na atrakcyjność Gliwic ma liczba studentów Politechniki Śląskiej oraz fakt, że w Gliwicach znajduje się strefa ekonomiczna, gdzie swoje siedziby mają duże firmy, związane m.in. z przemysłem motoryzacyjnym- Opel, czy ceramicznym- Roca.

  Osoby inwestujące w nieruchomości liczą na szybki zwrot poniesionych kosztów. Należy jednak pamiętać, że zwrot kosztów inwestycji trwa kilka do kilkunastu lat. Powszechnie uważa się, że to najlepsza lokata kapitału w stosunku do niskoprocentowych lokat bankowych. Do obliczenia wskaźnika rentowności wynajmu potrzebne są dwie wartości: miesięczny pożądany czynsz najmu netto oraz poniesione koszty zakupu nieruchomości.

  ROI jest podstawowym wskaźnikiem obliczania rentowności inwestycji. Możemy to wyrazić wzorem:

  Miesięczny dochód netto określamy jako czynsz najmu ustalony w umowie najmu, a pomniejszony o opłaty administracyjne, media, ubezpieczenie oraz podatki. Łączny koszt zakupu to wszystkie zainwestowane środki na zakup nieruchomości oraz inne poniesione koszty (np. remont).

  Przykład:

  Dwupokojowe mieszkanie w Zabrzu kosztuje 220.000 zł (2020r). Mieszkanie nie wymaga żadnego dodatkowego wkładu od strony właściciela. Pożądany czynsz najmu netto to 1400 zł. W prezentowanym przykładzie wskaźnik ROI wynosi 7,64%.

  Poszukując lokalu mieszkalnego pod inwestycję warto zwrócić szczególną uwagę na lokalizację nieruchomości. Szybki dojazd do dróg krajowych i autostrad, sąsiedztwo sklepów oraz punktów usługowych, a także przystanków komunikacji miejskiej znacząco wpływają na atrakcyjność oferowanej na rynku najmu nieruchomości. Należy również pamiętać o bezpieczeństwie najemców. Mieszkania w spokojnej okolicy będą postrzegane jako bardziej atrakcyjne dla najemców.

  W związku z dynamicznym rozwojem regionu oraz rosnącym zainteresowaniem inwestorów śląskim rynkiem nieruchomości od kilku lat możemy zaobserwować zapotrzebowanie na usługę zarządzania najmem. Właściciele coraz chętniej oddają mieszkania do obsługi najmu wyspecjalizowanym firmom. Zarządzanie najmem ma przeważnie charakter kompleksowy dzięki czemu rola właściciela ogranicza się do zakupu nieruchomości i przekazania lokalu firmie zarządzającej. Cena usługi zarządzania najmem firmy Fiesta Zarządzanie Najmem to tylko 10% czynszu najmu netto płatne tylko wtedy gdy nieruchomość jest wynajęta. Dzięki usłudze zarządzania najmem właściciel oszczędza czas, który musiałby przeznaczyć na obsługę i rozliczanie najmu.

  Aglomeracja Śląska (konurbacja górnośląska)

  Lista miast w których Fiesta Zarządzanie Najmem świadczy usługę kompleksowej obsługi najmu:

  • Będzin
  • Bieruń
  • Bytom
  • Chorzów
  • Czeladź
  • Dąbrowa Górnicza
  • Gliwice
  • Imielin
  • Jaworzno
  • Katowice
  • Kobiór
  • Lędziny
  • Mikołów
  • Mysłowice
  • Piekary Śląskie
  • Radzionków
  • Ruda Śląska
  • Siemianowice Śląskie
  • Sosnowiec
  • Świętochłowice
  • Tarnowskie Góry
  • Tychy
  • Wojkowice
  • Zabrze