Michał Słaboń
Specjalista d/s zarządzania najmem z 3 letnim doświadczeniem i opiekun Klienta

Naszą ofertą kierujemy do wszystkich właścicieli mieszkań oraz nieruchomości innego typu w Katowicach, którzy planują przeznaczyć je na wynajem, a z różnych względów nie mogą robić tego osobiście.

Od wielu lat Fiesta Zarządzanie Najmem Sp. z o.o. opiekuje się nieruchomościami przeznaczonymi do najmu w Katowicach, zdobywając renomę jako doświadczony i odpowiedzialny partner.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty, którą przygotowaliśmy, a także opiniami Klientów z Katowic, którzy zdecydowali się nam zaufać.

Nasza oferta obejmuje

 • konsultacje w/s profesjonalnego przygotowania nieruchomości do wynajmu,
 • wsparcie dedykowanego do mieszkania opiekuna,
 • stała pomoc ze strony Biura Obsługi Klienta,
 • dobór w oparciu o dokumenty właściwych bezpiecznych najemców,
 • nadzorowanie, przygotowanie i podpisanie profesjonalnej, bezpiecznej umowy najmu;
 • sporządzanie protokołów zdawczo-odbiorczych i dokumentacji fotograficznej,
 • comiesięczne przekazywanie właścicielowi dochodu z najmu (faktura / rozliczenie),
 • regularna kontrola najemców w trakcie trwania umowy najmu,
 • monitorowanie stanu technicznego mieszkania, logistyka usuwania awarii i usterek;
 • nadzór i egzekwowanie płatności z tytułu umowy najmu, mediów i opłat należnych administracji;
 • w oparciu o odpowiednie pełnomocnictwo reprezentowanie właściciela wobec najemców i instytucji w sytuacjach niezbędnych do realizacji umowy o zarządzanie najmem;
 • prawidłowe zakończenie umowy najmu wraz z rozliczeniem mediów i kaucji najemcy.

Warto rozpocząć współpracę

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu uzyskania szczegółowej oferty.

Zarządzanie najmem w Katowicach

Usługa zarządzania najmem w Fiesta ZN sp. z o.o. to czynności, które powinien wykonywać właściciel każdego mieszkania przeznaczonego do najmu w Katowicach. Gdy lokal tego wymaga, właściciel może liczyć konsultacje wspierające przygotowanie nieruchomości do najmu. Warto pamiętać, że właściwie przygotowane mieszkanie do najmu zawsze cieszy się większym zainteresowaniem najemców.

Obsługa długoterminowego wynajmu w Fiesta ZN Sp. z o.o. ma charakter całościowy i jest skierowana do wszystkich właścicieli katowickich mieszkań, apartamentów, domów i lokali komercyjnych.

Jednym z najważniejszych elementów zarządzania najmem jest bezpieczeństwo. To właśnie z tego powodu wielką wagę przykładamy do  skrupulatnej selekcji i weryfikację najemców. Dobór najemców odbywa się zawsze w oparciu o stosowne dokumenty. Zawieramy bezpieczne, dedykowane do zarządzania,  umowy wynajmu, nadzorujemy rozwiązywanie problemów technicznych i eksploatacyjnych. Opcjonalnie każdy właściciel może skorzystać z rozliczenia dochodu od najmu w formie ryczałtu ewidencjonowanego (PIT28 ).

Ze względu na różne oczekiwania zakres wykonywanej przez nas usługi zarządzania najmem ustalamy indywidualnie, starając się odpowiedzieć na konkretne potrzeby naszych klientów.

Opłata za zarządzanie wynosi 10% i ma charakter ryczałtowy, obejmując wszystkie czynności związane z realizowaniem umowy o zarządzanie. W związku z tym nie ma dodatkowych opłat np. za dojazd do lokalu. 10% opłata za wykonywanie usługi zarządzania najmem jest pobierana tylko wtedy, gdy nieruchomość jest wynajęta tzn. nie ma żadnych opłat „administracyjnych” wtedy gdy nieruchomość nie jest wynajęta.

Wtedy gdy rozpoczynamy współpracę, przy wprowadzaniu nieruchomości do najmu (sporządzanie protokołów zdawczo-odbiorczych, sporządzanie dokumentacji fotograficznej, sprawdzanie instalacji i stanu technicznego lokalu itd.) jest pobierana jednorazowa opłata startowa wynosząca 50% miesięcznego czynszu. Opłata ta nie jest związana z zarządzaniem nieruchomością i jest pobierana tylko raz, przy pierwszej umowie najmu. Przy kolejnych umowach  najmu i przy wprowadzaniu kolejnych najemców właściciel nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej obsługi najmu w Katowicach?

Usługi Pośrednictwo Zarządzanie najmem
Przygotowanie bezpiecznej umowy najmu
Profesjonalna sesja zdjęciowa
Ekspozycja oferty w Internecie i prasie
Szczegółowa weryfikacja najemców
Depozyt kluczy i dokumentacji najmu (protokoły, zdjęcia)
Comiesięczne raporty rozliczeniowe
Obsługa techniczna nieruchomości (usuwanie usterek, np. cieknący kran)
Windykacja najemców

Współpraca z Fiesta Zarządzanie Najmem to:

Szeroka ekspozycja oferty

Jako profesjonalna agencja najmu szybko znajdujemy najemców przez odpowiednią dystrybucję ogłoszeń w Internecie i prasie.

Systematyczne kontrole

W czasie najmu regularnie kontrolujemy wynajmowane przez nas mieszkania i przesyłamy raporty do właścicieli mieszkań na wynajem

Pełna dokumentacja

Prowadzimy pełną dokumentację najmu zwierającą umowy, protokoły zdawczo-odbiorcze, karty najemców, fotografie, faktury i inne niezbędne dokumenty.

Bezpieczna umowa najmu

Stosujemy sprawdzoną i bardzo bezpieczną umowę najmu, która eliminuje ryzyko związane z kłopotliwymi najemcami.

Autorski panel Klienta

Właścicielom mieszkań na wynajem udostępniamy nasz autorski panel klienta z dostępem 24h/7 i dokumentacją oraz fakturami w PDF.

Korzyści finansowe i wolny czas

Dzięki skorzystaniu z naszych usług nie tracicie Państwo czasu na dodatkowe obowiązki związane z najmem i jego rozliczaniem.

Zarządzanie najmem Katowice – przykładowe Opinie Klientów

Katowice i rynek nieruchomości - informacje

Katowice to miasto, którego nikomu przedstawiać nie trzeba, bowiem od bardzo wielu lat zajmuje ono bardzo istotną pozycję na mapie Polski. Liczba niespełna 300 tys. mieszkańców pozwoliła uplasować się stolicy województwa śląskiego na 10 miejscu w rankingu odnoszącym się do liczby ludności, oraz 12 w zestawieniu mającym na uwadze całkowitą powierzchnię. Wspominając o Katowicach należy podkreślić, że miasto jest niezwykle znaczącym ośrodkiem gospodarczym, a w jego obrębie znajduje się również wiele renomowanych uczelni oraz atrakcji o charakterze kulturalnym, turystycznym i sportowym.

Katowice - jedno z najważniejszych miast na mapie Polski

Katowice to największe z miast województwa śląskiego, a jego początki sięgają XVI wieku, gdy miasto było istotnym ośrodkiem rolniczym oraz kuźniczym. Gwałtowny rozwój Katowic to dopiero wiek XIX i rewolucja przemysłowa do której w znaczący sposób przyczyniła się rozbudowa linii kolejowych w Polsce. Niemniej jednak już kilka wieków wstecz Katowice znane były z licznych kopalni węgla kamiennego, hut, zakładów metalurgicznych, ceramicznych oraz kamieniarskich, ale dopiero rozwój wspomnianej kolei sprawił, iż miasto poczęło zyskiwać swoją pozycję dzięki możliwości eksportu. Obecnie Katowice nadal słynne są z przemysłu i posiadają miano niezwykle ważnego ośrodka gospodarczego, aczkolwiek w mieście bardzo prężnie rozwija się również handel i usługi. Dogodna komunikacja z innymi miastami w kraju i zagranicą to kolejny atut Katowic, który należy wskazać i podkreślić, że aglomeracja katowicka dzięki temu jest siedzibą największych przedsiębiorstw w Polsce.

Katowice - nowoczesne miasto, w którym pamięta się o tradycji

Pomimo tego, że Katowice są dziś miastem prężnie rozwijającym się, a co za tym idzie bardzo ważnym w skali nie tylko Polski, ale całej Europy władze miasta nie zapominają o historii i śląskiej kulturze. Turyści zarówno z zagranicy jak i odległych rejonów kraju podczas wizyty w Katowicach z pewnością nie będą mogli narzekać na brak atrakcji, ponieważ na zwiedzających czekają takie miejsca jak drewniany kościół św. Michała Archanioła z XVI w. w Brynowie (najstarsza budowla w mieście), Pałac Goldsteinów oraz Pałac w Załężu, Archikatedra Chrystusa Króla (największa katedra w Polsce), modernistyczny Drapacz Chmur wzniesiony w latach 1929–1930. Ponadto w Katowicach można zobaczyć śląskie osiedla z przełomu XIX i XX wieku - Nikiszowiec i Giszowiec, największy pomnik w Polsce tj. Pomnik Powstańców Śląskich oraz słynny Katowicki Spodek.

Jak widać miejsce wartych odwiedzenia w Katowicach nie brakuje, a poza tym miasto posiada doskonałą komunikację za sprawą, której można bez trudu dotrzeć w każdy zakątek aglomeracji i cieszyć się urokami Katowic zarówno za dnia jak i korzystać z uroków życia nocnego.

Katowice miastem renomowanych szkół wyższych

W Katowicach działa 20 uczelni wyższych co powoduje, iż miasto jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. Takie uczelnie publiczne jak Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego, Akademia Sztuk Pięknych, Politechnika Śląska, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Śląski oraz Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne każdego roku wybierane są przez młodych ludzie z całej Polski oraz z zagranicy, a trzeba zaznaczyć, że uczelnie niepubliczne w Katowicach również nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Według statystyk przeszło 60 tysięcy osób rozpoczyna co roku naukę w Katowicach i pokazuje to wyraźnie renomę miejscowych uczelni oraz przyczynia się wymiernie do rozwoju miasta.

Edukacja, turystyka i gospodarka oraz jej wpływ na katowicki rynek nieruchomości

Katowice są miastem, które ze względu na swoje położenie, walory gospodarcze, mnogość uczelni oraz bogatą historię i kulturę przyciągają wiele osób. To wszystko sprawia, że rynek nieruchomości musi być elastyczny, aby odpowiedzieć na oczekiwania wszystkich zainteresowanych i taki właśnie jest. Mnogość oraz zróżnicowanie ofert wynajmu w Katowicach może stanowić przykład dla innych polskich miast. Właściciele nieruchomości poznali potrzeby osób zainteresowanych wynajmem mieszkań dzięki czemu baza ofert z zakresu wynajmu krótkoterminowego oraz tradycyjnego wynajmu mieszkań i pokoi jest nie tylko bogata, ale również posiada odpowiedni standard. Dlatego też turyści znudzeni hotelami znajdą w Katowicach mieszkania na wynajem krótkoterminowy, studenci będą mogli wybrać wynajem pokoju bądź całego mieszkania na okres nauki, a rodziny z pewnością odnajdą ofertę wynajmu w dogodnej lokalizacji oraz cenie.

Aglomeracja Śląska (konurbacja górnośląska)

Lista miast w których Fiesta Zarządzanie Najmem świadczy usługę kompleksowej obsługi najmu:

 • Będzin
 • Bieruń
 • Bytom
 • Chorzów
 • Czeladź
 • Dąbrowa Górnicza
 • Gliwice
 • Imielin
 • Jaworzno
 • Katowice
 • Kobiór
 • Lędziny
 • Mikołów
 • Mysłowice
 • Piekary Śląskie
 • Radzionków
 • Ruda Śląska
 • Siemianowice Śląskie
 • Sosnowiec
 • Świętochłowice
 • Tarnowskie Góry
 • Tychy
 • Wojkowice
 • Zabrze