Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą!
Preferowana godzina kontaktu:
TAK - Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu uzyskania szczegółowej oferty handlowej

Wyślij zapytanie
TAK - Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu uzyskania szczegółowej oferty handlowej

Masz pytania? Chcesz porozmawiać o zarządzaniu najmem? Zadzwoń: Dariusz Kłosiński +48 512 081 909

lub wypełnij formularz kontaktowy

Masz pytania? Chcesz porozmawiać o zarządzaniu najmem? Zadzwoń: Dariusz Kłosiński +48 512 081 909

lub wypełnij formularz kontaktowy

Zarządzanie najmem mieszkań, domów, nieruchomości w Kielcach

Zadzwoń i zapytaj o ofertę +48 512 081 909

Stolica województwa świętokrzyskiego, czyli dynamicznie rozwijające się miasto przyjazne dla swoich mieszkańców, turystów i przedsiębiorców.

Wspominając o Kielcach trzeba podkreślić olbrzymi skok cywilizacyjny jaki na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat odnotowało miasto. Stało się to przede wszystkim za sprawą inwestycji realizowanych ze środków unijnych, ale dowodzi to jednoznacznie jak ogromny potencjał posiada stolica województwa świętokrzyskiego.

Dziś Kielce można określić mianem aglomeracji, która spełnia wysokie europejskie standardy, a tym samym miasto stało się przyjazne dla swoich mieszkańców i atrakcyjne dla turystów oraz przedsiębiorców, którzy postrzegają Kielce jako miasto z biznesowym potencjałem.

Bogata historia Kielc i liczne zabytki zlokalizowane w mieście jak np. Pałac Biskupów Krakowskich, Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP czy też Kościół św. Wojciecha to miejsca bardzo interesujące z turystycznego punktu widzenia. Również liczne rezerwaty, a w tym słynna Kadzielnia są na Ziemi Kieleckiej warte zobaczenia i trzeba przyznać, że władze miasta dbają, aby lokalna infrastruktura była dopasowana do potrzeb zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych.

Kielecki rynek nieruchomości otwarty na potrzeby przedsiębiorców

Zaznaczyć należy, że Kielce to bardzo ważny w skali Europy ośrodek wystawienniczy, a liczne targi, konferencje i wystawy będące elementem Targów Kielce to bezsprzecznie swoisty powód do dumy dla całego miasta, ale również coś co wyróżnia Kielce. Ogromne zainteresowanie wspomnianymi targami przekłada się wymiernie na jego popularność jako miejsca do rozwoju swoich interesów, a tym samym jest to korzystne zjawisko dla rynku nieruchomości, który w Kielcach rozwija się bardzo dobrze posiadając rozliczne możliwości dla osób zainteresowanych wynajmem w wielu formach.

Dotyczy to zarówno najmu długoterminowego jak i krótkoterminowego. Bogaty zakres opcji wynajmu to oczywiście atut, ale zarazem jest to dla właścicieli nieruchomości pole, na którym należy sprostać określonym wymaganiom. Inwestując w mieszkania przeznaczone na wynajem należy pamiętać o lokalizacji ale nie można zapomnieć o zapewnieniu dobrego standardu, który często jest dla najemców nie mniej ważny.

Kielce – atrakcyjny ośrodek akademicki z potencjałem na rynku nieruchomości

Niewątpliwym wyznacznikiem atrakcyjności Kielc jako rynku nieruchomości jest liczba studentów, która oscyluje w granicach 50 tysięcy co w stosunku do liczby mieszkańców kieleckiej aglomeracji (około 300 tysięcy) daje naprawdę doskonały wynik. Kielce rozwijają się dynamicznie, a w konsekwencji przyciągają studentów, którzy po ukończeniu publicznych bądź niepublicznych uczelni chcą pozostać w mieście i wspinać się po szczeblach kariery zawodowej.

Najbardziej cenione kieleckie uczelnie to oczywiście Politechnika Świętokrzyska, Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Świętokrzyska Szkoła Wyższa, ale także Wszechnica Świętokrzyska, Wyższa Szkoła Telekomunikacji i Informatyki oraz Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego. Wspomniana liczba studentów przekłada się korzystnie na kielecki rynek nieruchomości.

Ilość miejsc w akademikach, jak zresztą we wszystkich miastach jest ograniczona co powoduje, że młodzi ludzie przyjeżdżający na studia do Kielc muszę znaleźć mieszkanie lub pokój. Duże zapotrzebowanie w zakresie wynajmu to zarazem okazja dla właścicieli nieruchomości, ale tylko wówczas gdy mieszkanie będzie odpowiednio wyposażone i urządzone pod kątem potrzeb studentów. W pierwszej kolejności dla żaków znaczenie ma lokalizacja, toteż najchętniej wybierane są oferty wynajmu nieruchomości w sąsiedztwie uczelni, ale liczba takich mieszkań jest co oczywiste ograniczona i dlatego właściciele dbając o odpowiedni standard swojej nieruchomości na wynajem czynią ofertę atrakcyjniejszą.

location_on

Umów się na spotkanie

Kielce

phone

Zadzwoń

+48 512 081 909

mail

Napisz

biuro@fiestazn.pl

message

Wypełnij formularz

Formularz kontaktowy

Translate »