Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą!
Preferowana godzina kontaktu:


wysyłając wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu uzyskania szczegółowej oferty

Wyślij zapytanie

wysyłając wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu uzyskania szczegółowej oferty

Masz pytania? Chcesz porozmawiać o zarządzaniu najmem? Zadzwoń: Dariusz Kłosiński +48 512 081 909

lub wypełnij formularz kontaktowy

Masz pytania? Chcesz porozmawiać o zarządzaniu najmem? Zadzwoń: Dariusz Kłosiński +48 512 081 909

lub wypełnij formularz kontaktowy

Zarządzanie najmem krótkoterminowym w Krakowie

Zadzwoń i zapytaj o ofertę +48 512 081 909

Fiesta Zarządzanie Najmem Sp. z o.o. świadczy usługę zarządzania najmem krótkoterminowym mieszkań i apartamentów w Krakowie.

Oferta skierowana jest do właścicieli mieszkań w Krakowie, którzy chcą przeznaczyć je na najem krótkoterminowy (tak zwany wynajem na doby) i obejmuje :

 • pomoc w przygotowaniu strategii najmu, ustalenie cen, ekspozycja i promocja oferty na portalach
 • zarządzanie rezerwacjami
 • wydawanie kluczy oraz przekazywanie lokalu najemcom
 • każdorazowe przygotowanie mieszkania do wynajmu (sprzątanie, pranie)
 • kontrola techniczna lokalu i bieżące usuwanie usterek
 • rozliczenie i kontrola najmu

Powierzając obsługę wynajmu krótkoterminowego Twojego apartamentu Fiesta Zarządzanie Najmem Sp. z o.o. zyskujesz :

 • doświadczonego partnera znającego od lat rynek krakowski
 • wysoki zwrot z inwestycji
 • kompleksowość usług
 • profesjonalne doradztwo
 • święty spokój

Także usługa zarządzania najmem długoterminowym (obsługa najmu)   w Fiesta Zarządzanie Najmem Sp. z o.o. ma charakter kompleksowy i jest skierowana do wszystkich właścicieli krakowskich mieszkań, domów, lokali komercyjnych przeznaczonych na wynajem.

Profesjonalna opieka nad nieruchomością obejmuje wszystkie czynności o które powinien zadbać właściciel mieszkania przeznaczonego na wynajem w Krakowie lub jego okolicach.

Jeśli nieruchomość tego wymaga wspólnie z właścicielem ustalamy zakres niezbędnych prac dodatkowych koniecznych do profesjonalnego przygotowania mieszkania do wynajmu oraz przygotowania ciekawej prezentacji nieruchomości, która ma zwiększyć jej atrakcyjność w oczach klientów. 

Dbamy o dokładną, rzetelną selekcję i weryfikację najemców, zawieramy bezpieczne umowy najmu, rozwiązujemy wszelkie problemy techniczne i eksploatacyjne; rozliczamy podatki związane z wynajmowanymi nieruchomościami. 

Każdorazowo zakres profesjonalnej opieki nad wynajmowaną nieruchomością w Krakowie jest określany indywidualnie w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta.

Nasze obowiązki w ramach usługi kompleksowego zarządzania najmem krakowskich nieruchomości, są realizowane przez 365 dni w roku i 24h na dobę i składają się z następujących czynności :

 • profesjonalne przygotowanie mieszkania do przekazania do zarządzania najmem
 • przeprowadzenie rzetelnej selekcji i weryfikacji najemców
 • przygotowanie i podpisanie bezpiecznej i kompletnej umowy najmu
 • przekazywanie właścicielowi dochodu z najmu wraz z raportem
 • regularna kontrola wynajmowanego mieszkania oraz najemców w trakcie trwania umowy zarządzania najmem
 • opieka techniczna nad mieszkaniem czyli kontrola i usuwanie wszelkich usterek
 • kontrola i egzekwowanie płatności z tytułu umowy najmu oraz opłat administracyjnych
 • w oparciu o stosowne pełnomocnictwo reprezentowanie właściciela wobec najemców, urzędów i instytucji w sytuacjach związanych z realizacją umowy o zarządzanie najmem
 • analiza i optymalizacja wszystkich opłat związanych z użytkowaniem i najmem nieruchomości
 • prawidłowe zakończenie najmu z końcowym rozliczeniem mediów i kaucji. 

Samodzielne zajmowanie się wynajmowaną nieruchomością jest procesem czasochłonnym i złożonym. Powierzając Fiesta Zarządzanie Najmem Sp. z o.o. opiekę nad wynajmowanym mieszkaniem unikniesz większości błędów popełnianych przez właścicieli nieruchomości  i jednocześnie zwiększysz dochody osiągane z zarządzanej przez nas nieruchomości. 

Opłata za wykonywanie usługi zarządzania najmem jest pobierana tylko wtedy gdy nieruchomość jest wynajęta i z reguły nie przekracza 10% miesięcznego czynszu uzyskanego z najmu mieszkania. Opłata ta obejmuje wszystkie czynności związane z obsługą najmu, w związku z tym nie ma opłat np. za dojazd do lokalu.

Na początku współpracy, przy wprowadzaniu nieruchomości do najmu ( sporządzanie protokołów zdawczo-odbiorczych, sporządzanie dokumentacji fotograficznej, sprawdzanie instalacji i stanu technicznego lokalu itd) jest pobierana jednorazowa opłata startowa. Opłata ta nie jest związana z zarządzaniem nieruchomością i jest pobierana tylko przy pierwszej umowie najmu. Przy kolejnych umowach  najmu i przy wprowadzaniu kolejnych najemców właściciel nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Warto rozpocząć współpracę z Fiesta Zarządzanie Najmem Sp. z o.o.

Z roku na rok Kraków zyskuje miano coraz potężniejszej metropolii. Nowe inwestycje i możliwości przyciągają do stolicy małopolski nie tylko kreatywnych przedsiębiorców, ale także młodych ludzi, którzy chcą najpierw zdobywać wiedzę na krakowskich uczelniach, a w przyszłości rozwijać swoje kariery nad Wisłą. Ponadto liczne zabytki i niepowtarzalna atmosfera powodują, że tak jak na przestrzeni ostatnich lat tak i dziś Kraków to miasto będące największą turystyczną atrakcją Polski.

Kraków – atrakcja turystyczna i ogromny potencjał rynku nieruchomości

Nie ma wątpliwości co do tego, że Kraków to miasto, które cieszy się największym zainteresowaniem wśród turystów z Polski, jak i zagranicy, a potwierdzają to naturalnie rankingi, w których stolica małopolski od wielu lat plasuje się na samym szczycie. W 2016 roku Kraków odwiedziło ponad 12 milionów turystów – oczywiście do wzrostu o przeszło dwa miliony w stosunku do 2015 roku w dużej mierze przyczyniły się Światowe Dni Młodzieży, ale i tak wynik ten nie pozostawia wątpliwości co do tego, że Kraków to największa turystyczna atrakcja na mapie Polski. Niepowtarzalny, przyjazny dla turystów klimat Grodu Kraka oraz unikatowe zabytki jak np. Stare Miasto wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, Kościół Mariacki z ołtarzem autorstwa Wita Stwosza, Zamek Królewski na Wawelu powodują, że z roku na rok Kraków cieszy się coraz większą popularnością, a władze miasta stają na wysokości zadania dbając o komfortowe warunki dla przyjezdnych.

Podkreślając turystyczne walory Krakowa należy wspomnieć także o potencjale, który związany jest z wynajmem nieruchomości, zwłaszcza jeśli chodzi o opcje wynajmu krótkoterminowego. Turyści z kraju i zagranicy obecnie zdecydowanie chętniej decydują się na wynajem nieruchomości w atrakcyjnej lokalizacji, aniżeli było to w latach ubiegłych. Jest to po części trend, a z drugiej strony rozwiązanie korzystne pod względem ekonomicznym i dlatego krakowski rynek nieruchomości w reakcji na rosnące zainteresowanie rozwija się pod tym względem bardzo dynamicznie. Zaznaczyć należy również, że rozważając krótkoterminowy wynajem mieszkań i apartamentów właściciele powinni zadbać o standard nieruchomości, który winien być konkurencyjny w stosunku do ofert hoteli oraz zdawać sobie sprawę, że ta forma wynajmu cieszy się zainteresowaniem zwłaszcza w okresie wakacji co przekład się na nierównomierny rozkład zysków w skali roku.

Kraków – metropolia i jeden z największych ośrodków akademickich w kraju

Nie od dziś wiadomo, iż Kraków jest słynnym miastem studenckim. Dziesiątki uczelni i setki kierunków przyciągają żaków nie tylko z województwa małopolskiego, ale z całej Polski, a ponadto z zagranicy. Po ukończeniu studiów bardzo często młodzi ludzie chcą osiedlić się w Krakowie na stałe, zakładać swoje firmy i w Krakowie układać swoje życie, także zawodowe. Tak duży napływ studentów (ponad 150 tysięcy w roku akademickim 2014/2015) oczywiście korzystnie wpływa na rynek nieruchomości i w pewien sposób go kształtuje, a właściciele mieszkań usytuowanych w pobliżu popularnych krakowskich uczelni nie mogą narzekać na brak zainteresowania swoimi ofertami. Trzeba jednak zaznaczyć, że atrakcyjna lokalizacja to jedno, a zagwarantowanie odpowiedniego standardu nieruchomości na wynajem to drugie. To też właściciele nieruchomości, którzy chcą przeznaczyć je na wynajem powinni pamiętać o dostosowaniu mieszkań do potrzeb studentów, wyposażeniu mieszkania w podstawowe sprzęty gospodarstwa domowego oraz łącze internetowe. Ładne i doposażone mieszkanie zawsze bardzo szybko znajduję najemców, nawet jeżeli lokalizacja nie jest „wymarzona”. Cenną wskazówką dla właścicieli nieruchomości w Krakowie jest też rozważenie przeznaczenia mieszkania pod wynajem pojedynczych pokoi. Obecnie bardzo wielu studentów chce skorzystać właśnie z takiej formy wynajmu przede wszystkim ze względów ekonomicznych, a tym samym jest to okazja dla właścicieli, którzy wynajmując pokoje czerpią dochód z kilku źródeł minimalizując ryzyko strat w wypadku pojawienia się niezbyt rzetelnych najemców.

Rozwój, nowe inwestycje i korzystny wpływ na rynek nieruchomości w Krakowie

Jak widać turyści i studenci kochają Kraków co przynosi korzyści nie tylko dla włodarzy miasta, ale również dla jego mieszkańców i inwestorów. Miasto rozwija się w szybkim tempie przyciągając przedsiębiorców, którzy chcą w stolicy małopolski prowadzić swoje interesy, a w konsekwencji Kraków jest kierunkiem atrakcyjnym dla osób poszukujących zatrudnienia. Wspomniane aspekty odbijają się bardzo pozytywnie na rynku nieruchomości, a zwłaszcza na rynku wynajmu mieszkań co powoduje, że właściciele muszą zmierzyć się z nowymi standardami, ale jednocześnie mogą liczyć na zainteresowanie swoimi ofertami.

location_on

Umów się na spotkanie

ul.Grzegórzecka 47/1
31-532 Kraków

phone

Zadzwoń

+48 512 081 909

mail

Napisz

biuro@fiestazn.pl

message

Wypełnij formularz

Formularz kontaktowy