Ubezpieczenie dla najemcy - polisa OC najemcy

Decydując się na polisę OC najemcy chronią się przed tym, aby nie musieć pokrywać kosztów związanych z przypadkowymi zniszczeniami w mieszkaniu, które nie jest ich własnością. Jest to doskonałe rozwiązanie dla obu stron umowy najmu, bowiem w razie jakichkolwiek szkód także wynajmujący (właściciele mieszkań) otrzymają satysfakcjonujące odszkodowanie. Co ważne, uwzględnia ono zarówno zniszczenie stałych elementów (ściany, zabudowa kuchenna itp.), jak i ruchomości, które pełnią funkcję wyposażenia mieszkania (urządzenia elektroniczne AGD oraz RTV, meble itp.).

Ubezpieczenie najemcy czyli Polisa OC najemcy obowiązuje także wtedy, gdy szkody zostaną wyrządzone przez dziecko, zwierzę lub osobę, która została zatrudniona przez najemcę (np, podczas usług złotej rączki, przeprowadzce itp).

Warto pamiętać że polisa ubezpieczeniowa OC jest przypisana do najemcy a nie do nieruchomości. W praktyce oznacza to, że działa również wtedy, gdy zapadnie decyzja o zmianie mieszkania na inne. Takie ubezpieczenie to skuteczna ochrona dla najemców, sąsiadów i właścicieli jednocześnie.

Dlaczego warto wykupić polisę OC dla najemcy?

Atrakcyjna wysokość składki

Opłata składek nie obciąży znacząco Twojego budżetu, ponieważ ich wysokość zostanie dopasowana do Twoich wymagań.

Kompleksowa ochrona najemcy

Ubezpieczenie OC najemcy gwarantuje Ci pełną ochronę, zarówno jako jednej ze stron w zawartej umowie, ale także w życiu prywatnym.

Uniwersalne ubezpieczenie

Będąc posiadaczem polisy OC najemcy jesteś chroniony bez względu na formę prawną umowy (najem, leasing, dzierżawa, użyczenie).

Pokrycie kosztów

Posiadając ubezpieczenie OC najemcy nie musisz obawiać się ewentualnych kosztów związanych z wyceną rzeczoznawców lub ekspertów, a także kosztów sądowych.

Indywidualna polisa

Ubezpieczenie OC jest przypisane do Ciebie, a nie mieszkania, zatem będzie aktualne także, gdy zdecydujesz się przeprowadzić do nowego lokalu.

Atut i alternatywa

Polisa OC najemcy to alternatywa dla wysokich, niestandardowych kaucji i w takich przypadkach istotny argument przy negocjacji jej wysokości z właścicielem.