Zarządzanie najmem cennik, cena. Jaka powinna być opłata za obsługę wynajmu mieszkań w 2024 roku?

Uważamy, że cena za obsługę najmu powinna być jasna i przejrzysta dla każdego właściciela przekazującego nieruchomość do zarządzania firmie zajmującej się profesjonalnie obsługą wynajmu a jednocześnie powinna odpowiadać zakresowi świadczonych usług. Na ten zakres usług należy zwrócić uwagę! Być może czasem warto rozważyć wyższą opłatę aby otrzymać pełniejszą obsługę najmu.

Tak jak w przypadku innych produktów i usług nie warto wybierać ofert najtańszych. Doświadczenie naszych klientów podpowiada, że należy rozważać przede wszystkim oferty firm mających duże doświadczenie w zarządzaniu najmem a co za tym idzie wieloletnią historię rozwiązywania problemów związanych z obsługą mieszkań przeznaczonych na wynajem.

Opłata za zarządzanie najmem to powinna być zryczałtowana cena bez naliczania opłat za dojazdy do lokalu, za obsługę usuwania awarii i usterek, za podpisywanie kolejnych umów najmu z kolejnymi najemcami. Cennik za obsługę najmu powinien być prosty i zrozumiały.

Opierając współpracę na klarownych i przejrzystych zasadach dotyczących ceny za obsługę wynajmu, mamy dużą szansę na stworzenie warunków do spokojnej i efektywnej współpracy.

W Fiesta ZN cena zarządzania najmem to jedna opłata 10% tylko gdy nieruchomość jest wynajęta!

Poniżej kilka istotnych faktów dotyczących ceny i cennika obsługi wynajmu mieszkań Fiesta ZN:

 • cena obsługi najmu to 10% pobierane tylko wtedy gdy nieruchomość jest wynajęta
 • 10% za obsługę wynajmu to cena netto, liczona bez opłat administracyjnych należnych spółdzielni
 • Fiesta ZN nie dolicza do ceny obsługi najmu mieszkań opłat za obsługę usuwania awarii i usterek
 • Fiesta ZN nie nalicza opłat za dojazdy do lokalu
 • koszt poszukiwania najemców (przez najlepsze płatne portale plus oferty premium, wyróżnienia) jest zawsze po stronie Fiesta ZN obsługującej najem nieruchomości
 • gdy nieruchomość nie jest wynajęta nie jest pobierana 10% opłata za zarządzanie a jedynie 25 pln opłata abonamentowa związana z niezbędnymi operacjami finansowymi, przetwarzaniem i archiwizowaniem danych
 • na początku współpracy, wtedy gdy Fiesta ZN przeprowadza profesjonalną sesję zdjęciową, gdy są tworzone szczegółowe protokoły zdawczo odbiorcze, gdy uruchomiony jest proces od strony informatyczno rozliczeniowej (panel właściciela), pobierana jest jednorazowa opłata startowa rozliczana dopiero przy pierwszej umowie najmu

Klienci Fiesta ZN przekazując mieszkanie do zarządzania mogą być pewni, że zasady związane z ceną zarządzania najmem są najprostsze z możliwych. Jedna 10% opłata netto tylko gdy nieruchomość wynajęta plus opłata abonamentowa 25 pln liczona dopiero od pierwszej podpisanej przez nas umowy najmu.

Usługę bezpiecznego zarządzania najmem (obsługa najmu) świadczymy w WarszawieKrakowie, Wrocławiu, Kielcach, Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie), Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Bydgoszczy, Toruniu oraz w wybranych lokalizacjach na Śląsku a także w Szczecinie.

Zlecenie wynajmu mieszkania agencji - na co zwrócić uwagę?

 • firma zajmująca się wynajmem mieszkań powinna oferować kompleksową usługę zarządzania obejmującą wszystkie czynności które musi wykonywać właściciel lokalu przeznaczonego na wynajem.
 • firmy zarządzające wynajmem mieszkań czasem w ramach swojej usługi oferują dostęp do panelu klienta , który pozwala on-line weryfikować najważniejsze informacje na temat wynajmowanego mieszkania
 • zarządzanie najmem to koszt około 10% czynszu najmu, warto sprawdzić czy ten koszt jest liczony netto czy brutto tzn. czy jest liczony od kwoty czynszu najmu netto czy od sumy opłat wliczając czynsz administracyjny i zaliczki na media
 • zarządzanie wynajmem to cena zazwyczaj 10% ale to prawie nigdy nie jest jedyna opłata związana z obsługą najmu mieszkań przez agencję. Jeśli agencja przygotowuje kompleksową ofertę marketingową i przeprowadza profesjonalne sesje zdjęciowe to mamy do czynienia z opłatą startową. Oferty mieszkań z profesjonalnymi zdjęciami wynajmują się znacznie szybciej.
 • cennik firmy zarządzającej wynajmem mieszkań zawiera czasem dodatkowe pozycje takie jak rozliczenie podatku od najmu tzw ryczałtu ewidencjonowanego PIT 28. Jeśli nie rozliczasz się na zasadach ogólnych warto zlecić to firmie zajmującej się wynajmem mieszkań.

Podsumowując : zlecenie wynajmu mieszkania agencji czyli kompleksowa obsługa najmu to (cena) koszty nie tylko związane z opłatą za zarządzanie w wersji brutto lub netto ale często także opłata startowa związana między innymi z sesja zdjęciowa oraz cena opcjonalnego rozliczenia podatku od najmu PIT 28.

Jedna 10% opłata netto tylko gdy nieruchomość wynajęta plus opłata abonamentowa 25 pln liczona dopiero od pierwszej podpisanej przez nas umowy najmu.

Ile bierze agencja za wynajem mieszkania w 2024 roku? Oto przykładowe wyliczenia

Mieszkanie 2 pokojowe w Szczecinie (Lewobrzeże)2950 PLN320 PLN brutto

Nieruchomość Czynsz najmu netto Opłata za zarządzanie najmem (10% + 25pln)
Kawalerka w Łodzi (Śródmieście) 1400 PLN 165 PLN brutto
Mieszkanie 2 pokojowe w Warszawie (Śródmieście) 3000 PLN 325 PLN brutto
Mieszkanie 3 pokojowe w Lublinie (LSM) 2500 PLN 275 PLN brutto
Mieszkanie 4 pokojowe w Gdańsku (Oliwa) 4000 PLN 425 PLN brutto

Stronę wyszukiwano po słowach:

zarządzanie najmem cennik, zarządzanie najmem cena, zarządzanie najmem ile kosztuje, jaka jest cena za zarządzanie najmem, ceny zarządzania najmem, obsługa najmu cennik, zarządzanie wynajmem cena, zarządzanie wynajmem cennik, obsługa wynajmu mieszkania cennik.