Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą!
Preferowana godzina kontaktu:
TAK - Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu uzyskania szczegółowej oferty handlowej

Wyślij zapytanie
TAK - Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu uzyskania szczegółowej oferty handlowej

Masz pytania? Chcesz porozmawiać o zarządzaniu najmem? Zadzwoń: Dariusz Kłosiński +48 512 081 909

lub wypełnij formularz kontaktowy

Masz pytania? Chcesz porozmawiać o zarządzaniu najmem? Zadzwoń: Dariusz Kłosiński +48 512 081 909

lub wypełnij formularz kontaktowy

Zarządzanie Wynajmem Mieszkań Kraków - Zarządzanie Najmem - Obsługa Najmu

Myślisz o wynajęciu swojej nieruchomości w Krakowie?
Zależy Ci na bezpieczeństwie i stabilnych dochodach?

Zadzwoń do nas +48 507 190 636 lub napisz 

Wielu naszych klientów nie mieszka w Krakowie więc proponowana przez nas usługa obejmuje wszystkie czynności które powinien wykonywać właściciel krakowskiego mieszkania przeznaczonego do najmu.

Obsługa najmu długoterminowego (zarządzanie wynajmem)  w Fiesta Zarządzanie Najmem Sp. z o.o. ma charakter całościowy i jest skierowana do właścicieli krakowskich mieszkań, domów, lokali komercyjnych przeznaczonych do najmu.

Przede wszystkim bezpieczeństwo! Skrupulatny dobór i weryfikacja najemców to jedno z głównych zadań realizowanych w ramach umowy o zarządzanie. Zawieramy bezpieczne umowy najmu uzupełnione o protokoły zdawczo - odbiorcze, koordynujemy usuwanie wszelkich usterek i awarii związanych z eksploatacją mieszkania; rozliczamy podatki związane z wynajmowanymi nieruchomościami.

Czasami gdy mieszkanie tego wymaga we współpracy z właścicielem określamy niezbędne prace dodatkowe konieczne do profesjonalnego przygotowania nieruchomości do najmu. Takie jak: remonty, malowanie, profesjonalne sprzątanie, home staging itd

Za każdym razem, indywidualnie z każdym klientem omawiamy szczegóły i zakres profesjonalnej obsługi najmu. Kluczowe są zawsze oczekiwania i potrzeby właściciela krakowskiej nieruchomości.

Na usługę kompleksowego zarządzania najmem, składają się następujące czynności :

 • dobór (w oparciu o dokumenty) właściwych najemców gwarantujących stabilny najem
 • opieka dedykowanego do mieszkania opiekuna plus wsparcie Biura Obsługi Klienta
 • zawarcie bezpiecznej i kompletnej umowy najmu
 • sporządzenie szczegółowych protokołów zdawczo odbiorczych
 • konsultacje w/s właściwego przygotowania mieszkania do zarządzania
 • przekazywanie właścicielowi dochodu z najmu (faktura / raport)
 • wizyty kontrolne podczas trwania umowy najmu
 • kontrolowanie stanu technicznego lokalu i organizacja usuwania awarii i usterek
 • egzekwowanie rozliczeń z tytułu umowy najmu, mediów, czynszu administracyjnego
 • reprezentacja właściciela wobec najemców, wspólnoty, spółdzielni, urzędów i wszelkich instytucji  
 • zakończenie najmu wraz rozliczeniem mediów i kaucji najemcy
 • dostęp do panelu klienta online 24h/7 dni w tygodniu (m.in rozliczenia i faktury w PDF)

10% czynszu najmu netto pobierane tylko wtedy gdy mieszkanie jest wynajęte to opłata za wykonywanie usługi zarządzania najmem. Kwota ta ma charakter ryczałtowy i obejmuje wszystkie czynności związane z obsługą wynajmu. Nie ma opłat np. za dojazdy do lokalu. Nie ma żadnych opłat "administracyjnych" gdy lokal jest niewynajęty.

Rozpoczynając, w ramach umowy o zarządzanie pierwszy najmem, (wtedy gdy są sporządzane protokoły zdawczo-odbiorcze, dokumentacja fotograficzna itd.) jest pobierana jednorazowa opłata startowa. Opłata ta nie jest związana z zarządzaniem nieruchomością i jest pobierana tylko przy pierwszej umowie najmu. Przy następnych umowach  najmu i przy wprowadzaniu kolejnych najemców właściciel nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Zarządzanie i obsługa najmu Kraków

Obsługa wynajmu nieruchomości jest procesem czasochłonnym i złożonym. Zawierając umowę z Fiesta Zarządzanie Najmem Sp. z o.o. prawdopodobnie unikniecie Państwo wielu błędów które najczęściej popełniają właściciele krakowskich nieruchomości a jednocześnie zyskacie szansę na większe bezpieczeństwo i dochody osiągane z zarządzanej przez nas nieruchomości.

Zarządzanie najmem Kraków cena, cennik - Zadzwoń - Ile kosztuje zarządzanie najmem mieszkań w Krakowie?

Rozpocznij współpracę z Fiesta Zarządzanie Najmem Sp. z o.o.

TAK - wysyłając wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu uzyskania szczegółowej oferty

FAQ / W trakcie spotkań najczęściej pytacie państwo...

Jaka jest cena, opłata za zarządzanie najem? W jaki sposób wyliczyć 10% opłaty za zarządzanie najmem?

Opłata za zarządzanie najmem pobierana jest przez Fiesta Z.N. tylko i wyłącznie wtedy, kiedy Państwa krakowska nieruchomość jest wynajęta. Wyliczamy ją na podstawie wysokości czynszu netto, czynsz netto jest to poziom czynszu najmu ustalony w umowie najmu, bez opłat administracyjnych i zaliczek na media. Opłata za zarządzanie ma charakter zryczałtowany dzięki czemu nie ma żadnych dodatkowych opłat administracyjnych, czy za dojazdy do lokalu, rozliczenia PIT 28 itp. Więcej na ten temat przeczytacie Państwo w naszym artykule w poradniku najmu zarządzanie najmem cena / cennik - ile kosztuje zarządzanie najmem?

Czy moje krakowskie mieszkanie na wynajem lepiej jest umeblować czy wynajmować puste?

Z analizy krakowskiego rynku najmu mieszkań, korzystniejszym jest wynajem mieszkania umeblowanego bowiem 9 na 10 najemców poszukuje mieszkań podstawowo umeblowanych. W przypadku, gdy mieszkanie nie jest umeblowane istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia pustostanu (okresu bez najemcy opłacającego czynsz najmu). Umeblowanie i wyposażenie mieszkania skróci czas oczekiwania na „bezpiecznego” najemcę. Należy również zastanowić się, jakiego wyposażenia oczekują najemcy. Na podstawie aktualnych krakowskich trendów, mieszkanie powinno być pomalowane na biało/szaro, oraz być urządzone w podstawowe meble w standardzie IKEA. Poprzez standardowe wyposażenie należy rozumieć niezbędny sprzęt AGD, łóżka, szafy, stół, krzesła, sofę itp.

Jaki jest średni czas oczekiwania na najemcę w Krakowie?

W interesie Fiesta Z.N. jest, aby Państwa mieszkanie zostało wynajęte w sposób bezpieczny, a zarazem w jak najkrótszym czasie. W znaczącej mierze czas oczekiwania na najemcę będzie zależny od wysokości czynszu najmu oraz standardu mieszkania. Na te dwa główne determinanty macie wpływ wyłącznie Państwo, dlatego zalecamy ustalenie czynszu najmu na adekwatnym poziomie do aktualnie panującej sytuacji rynkowej oraz odpowiednim przygotowaniu mieszkania do najmu. W przypadku mieszkań dobrze przygotowanych do najmu z rozsądnie wyznaczoną wysokością czynszu, od publikacji oferty handlowej Państwa lokalu do podpisania umowy najmu powinno upłynąć nie więcej niż 4-6 tygodni. Czas ten wynika również z selekcji potencjalnych najemców, których szukamy do momentu, aż będą oni spełniać nasze wewnętrzne kryteria i regulamin najmu

Czy występuje konieczność ubezpieczenia mieszkania ? Czy proces najmu jest ubezpieczony?

Ubezpieczenie mieszkania nie jest wymagane przez Fiesta Z.N., ale rekomenduje się polisę OC dla mieszkania przeznaczonego na wynajem tzw. “klauzula wynajmującego”. Polisa ma na celu chronić Państwa krakowski majątek na wypadek braku sprawności mediów i innych sytuacji kryzysowych. W przypadku najemcy, polisa ubezpieczeniowa (OC najemcy) jest obligatoryjna. Polisa z klauzulą dla najemcy chroni najemcę przed koniecznością zwrotu środków pieniężnych na wypadek potencjalnych, niezawinionych zniszczeń. Polisa najemcy obejmuje m.in. zniszczenia wyposażenia mieszkania np. sprzęt RTV i AGD, a także ścian, okien itp. Jeśli jest taka potrzeba Fiesta ZN pomaga w wystawieniu takich polis. Także Fiesta ZN w zakresie wykonywanej usługi posiada stosowne ubezpieczenie.

Nie mieszkam w Krakowie, np. za granicą, a chciałbym przekazać lokal do zarządzania, czy konieczne jest pełnomocnictwo z podpisem notarialnym do zarządzania najmem?

Wielu z naszych klientów aktualnie mieszka lub tymczasowo przebywa poza granicą Polski, ale to nie jest przeszkodą, aby korzystać z krakowskiej usługi zarządzania najmem. Podstawowym celem Fiesta Z.N. jest skuteczna realizacja umowy o zarządzanie do którego to niezbędne jest pełnomocnictwo notarialne. W wielu przypadkach np. spółdzielnie mieszkaniowe i inne instytucje wymagają od Fiesta Z.N. pełnomocnictwa notarialnego okazywanego osobiście w oryginale. Jeśli planują Państwo dłuższy wyjazd za granicę, warto pomyśleć o skorzystaniu z naszej usługi już dzisiaj, wtedy wszystkie formalności załatwicie w Krakowie. W przypadku, gdy przebywacie już Państwo poza Polską możliwe są dwie dość proste drogi działania. W pierwszym przypadku należy skorzystać z pomocy polskiego konsula, konsul ma prawo wykonywać czynności notarialne. Drugą opcją jest skorzystanie z lokalnego notariusza, jednak wystawiony dokument nie będzie bezpośrednio możliwy do wykorzystania w Polsce, w tym przypadku konieczne będzie uzyskanie klauzuli apostille, która to poświadcza możliwość wykorzystania dokumentu w Polsce. Taka procedura gwarantuje, że wszelkie późniejsze sprawy związane z obsługą najmu zostaną wykonane przez naszą firmę bez zbędnych opóźnień i problemów.

Czemu służą i jak często przeprowadzane są wizyty kontrolne?

Wizyty kontrolne mają na celu weryfikacje wynajmowanego mieszkania pod kątem wywiązywania się najemcy z podpisanego regulaminu najmu i umowy najmu oraz sprawdzenia stanu technicznego wynajętego mieszkania. Staramy się aby pierwsza wizyta kontrolna miała miejsce po pierwszym miesiącu najmu, kolejna po kwartale, następna po kolejnych 6 miesiącach. Z każdej wizyty kontrolnej jest wysyłany do Państwa krótki raport z informacjami o przebiegu najmu.

Co to jest opłata startowa  i ile razy jest pobierana?

Opłata startowa jest to jednorazowy koszt ponoszony przez właściciela, płatna w momencie zawarcia pierwszej umowy najmu. Koszt ten jest rozliczany z pierwszej wpłaty najemcy by nie angażować finansowo właściciela na etapie podpisywania umowy o zarządzanie. Opłata ta, ma charakter jednorazowy wynoszący połowę miesięcznego czynszu, dlatego w przypadku zmiany najemcy właściciel nie ponosi kolejnej opłaty. W jednorazowej opłacie startowej zawarte są wszelkie działania związane z rozpoczęciem współpracy, sporządzeniem protokołów zdawczo-odbiorczych, marketingiem, przeprowadzeniem sesji zdjęciowej, promowaniem oferty na portalach poświęconych nieruchomościom, i wszystkimi innymi czynnościami zmierzającymi do zawarcia pierwszej umowy najmu, których koszt ponosi Fiesta Z.N.

W jakim celu utrzymywane jest saldo na indywidualnym koncie mieszkania?

Saldo na dedykowanym koncie bankowym utrzymywane jest na wypadek wszelkich nagłych i drobnych awarii. Saldo ma za zadanie nie angażowanie właściciela do przesyłania drobnych kwot na ewentualne naprawy w mieszkaniu, które zostaną dokonane przez naszych krakowskich sprawdzonych i wykwalifikowanych fachowców. Wszelkie interwencje dotyczące napraw zleconych przez Fiesta Z.N. w pierwszej kolejności będą omówione z właścicielem.

Jakie są ceny za usuwanie awarii i usterek w Krakowie?

Poziom krakowskich cen za usuwanie wszelkich awarii i usterek jest niezależny od naszej firmy. Po naszej stronie występuje przede wszystkim zapewnienie sprawdzonego i wykwalifikowanego fachowca, który usunie usterkę z należytą starannością. Korzystamy ze sprawdzonych fachowców, którzy oferują swoje usługi w zbliżonych cenach do cen rynkowych, takie rozwiązanie przekłada się na stabilność i pewność wykonywanych usług.

Czy Fiesta Z.N. korzysta z umów najmu okazjonalnego?

Priorytetem Fiesta Z.N. jest zadbanie z należytą starannością o Państwa interesy. Jednym elementów, który może zapewniać usługę “bezpiecznego najmu” jest prawidłowo i korzystnie dla właściciela sporządzona pod względem prawnym umowa najmu. Fiesta Z.N. w celu Państwa ochrony stosuje czasem (gdy jest to uzasadnione) umowę najmu okazjonalnego.

Jak wygląda rozliczenie podczas pierwszego miesiąca najmu?

Czynsz z pierwszego miesiąca najmu, będzie pomniejszony o jednorazową opłatę startową w wysokości 50% pierwszego czynszu, opłatę z tytułu zarządzania w wysokości 10%, oraz zgodnie z warunkami umowy o zarządzanie, zostanie zatrzymane saldo (w pełni zwrotne w momencie rozwiązania umowy) w wysokości 500 zł, które pełni rolę zabezpieczenia na poczet nagłych awarii w wynajętym mieszkaniu.

Opinie Klientów, którzy powierzyli obsługę najmu
swoich krakowskich nieruchomości Fiesta Zarządzanie Najmem

Za sprawą wyjazdu za granicę stanąłem przed koniecznością wynajmu mojego krakowskiego mieszkania, które zlokalizowane jest w dzielnicy Prądnik Czerwony. Uważałem pierwotnie, że nie potrzebuje fachowej pomocy i poradzę sobie z tym sam, ale realia okazały się nieco inne. Dlatego też dziś korzystam z usług firmy Fiesta, która prowadzi dla mnie zarządzanie najmem i jestem im bardzo wdzięczny, gdyż wywiązują się w mojej opinii ze swoich obowiązków bez zarzutu. Dotąd nie dopatrzyłem się żadnych odstępstw od umownych założeń i dlatego mogę polecić usługi firmy Fiesta.

Marek, Kraków - kwiecień 2018

Nie miałam zbyt dobrego zdania na temat firm zajmujących się obsługą najmu, ponieważ doświadczenia przed nawiązaniem współpracy z Fiestą były negatywne. Niemniej jednak z racji licznych obowiązków, a także częstych wyjazdów służbowych nie mogę na własną rękę zarządzać najmem i stąd postanowiłam ponownie "spróbować". Firmę Fiesta polecił mi znajomy, któremu jestem winna podziękowania, bo od prawie roku firma zarządza wynajmem mojego mieszkania w Krakowie wręcz wzorowo. Kontakt z firmą jest od początku bardzo dobry, wszystkie określone w kontrakcie punkty są realizowane i co także dla mnie bardzo ważne brak przestojów w wynajmie.

Joanna, Kraków - wrzesień 2018

Z roku na rok Kraków zyskuje miano coraz potężniejszej metropolii. Nowe inwestycje i możliwości przyciągają do stolicy małopolski nie tylko kreatywnych przedsiębiorców, ale także młodych ludzi, którzy chcą najpierw zdobywać wiedzę na krakowskich uczelniach, a w przyszłości rozwijać swoje kariery nad Wisłą. Ponadto liczne zabytki i niepowtarzalna atmosfera powodują, że tak jak na przestrzeni ostatnich lat tak i dziś Kraków to miasto będące największą turystyczną atrakcją Polski.

Kraków - atrakcja turystyczna i ogromny potencjał rynku nieruchomości

Nie ma wątpliwości co do tego, że Kraków to miasto, które cieszy się największym zainteresowaniem wśród turystów z Polski, jak i zagranicy, a potwierdzają to naturalnie rankingi, w których stolica małopolski od wielu lat plasuje się na samym szczycie. W 2016 roku Kraków odwiedziło ponad 12 milionów turystów - oczywiście do wzrostu o przeszło dwa miliony w stosunku do 2015 roku w dużej mierze przyczyniły się Światowe Dni Młodzieży, ale i tak wynik ten nie pozostawia wątpliwości co do tego, że Kraków to największa turystyczna atrakcja na mapie Polski. Niepowtarzalny, przyjazny dla turystów klimat Grodu Kraka oraz unikatowe zabytki jak np. Stare Miasto wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, Kościół Mariacki z ołtarzem autorstwa Wita Stwosza, Zamek Królewski na Wawelu powodują, że z roku na rok Kraków cieszy się coraz większą popularnością, a władze miasta stają na wysokości zadania dbając o komfortowe warunki dla przyjezdnych.

Podkreślając turystyczne walory Krakowa należy wspomnieć także o potencjale, który związany jest z wynajmem nieruchomości, zwłaszcza jeśli chodzi o opcje wynajmu krótkoterminowego. Turyści z kraju i zagranicy obecnie zdecydowanie chętniej decydują się na wynajem nieruchomości w atrakcyjnej lokalizacji, aniżeli było to w latach ubiegłych. Jest to po części trend, a z drugiej strony rozwiązanie korzystne pod względem ekonomicznym i dlatego krakowski rynek nieruchomości w reakcji na rosnące zainteresowanie rozwija się pod tym względem bardzo dynamicznie. Zaznaczyć należy również, że rozważając krótkoterminowy wynajem mieszkań i apartamentów właściciele powinni zadbać o standard nieruchomości, który winien być konkurencyjny w stosunku do ofert hoteli oraz zdawać sobie sprawę, że ta forma wynajmu cieszy się zainteresowaniem zwłaszcza w okresie wakacji co przekład się na nierównomierny rozkład zysków w skali roku.

Kraków - metropolia i jeden z największych ośrodków akademickich w kraju

Nie od dziś wiadomo, iż Kraków jest słynnym miastem studenckim. Dziesiątki uczelni i setki kierunków przyciągają żaków nie tylko z województwa małopolskiego, ale z całej Polski, a ponadto z zagranicy. Po ukończeniu studiów bardzo często młodzi ludzie chcą osiedlić się w Krakowie na stałe, zakładać swoje firmy i w Krakowie układać swoje życie, także zawodowe. Tak duży napływ studentów (ponad 150 tysięcy w roku akademickim 2014/2015) oczywiście korzystnie wpływa na rynek nieruchomości i w pewien sposób go kształtuje, a właściciele mieszkań usytuowanych w pobliżu popularnych krakowskich uczelni nie mogą narzekać na brak zainteresowania swoimi ofertami. Trzeba jednak zaznaczyć, że atrakcyjna lokalizacja to jedno, a zagwarantowanie odpowiedniego standardu nieruchomości na wynajem to drugie. To też właściciele nieruchomości, którzy chcą przeznaczyć je na wynajem powinni pamiętać o dostosowaniu mieszkań do potrzeb studentów, wyposażeniu mieszkania w podstawowe sprzęty gospodarstwa domowego oraz łącze internetowe. Ładne i doposażone mieszkanie zawsze bardzo szybko znajduję najemców, nawet jeżeli lokalizacja nie jest "wymarzona". Cenną wskazówką dla właścicieli nieruchomości w Krakowie jest też rozważenie przeznaczenia mieszkania pod wynajem pojedynczych pokoi. Obecnie bardzo wielu studentów chce skorzystać właśnie z takiej formy wynajmu przede wszystkim ze względów ekonomicznych, a tym samym jest to okazja dla właścicieli, którzy wynajmując pokoje czerpią dochód z kilku źródeł minimalizując ryzyko strat w wypadku pojawienia się niezbyt rzetelnych najemców.

Rozwój, nowe inwestycje i korzystny wpływ na rynek nieruchomości w Krakowie

Jak widać turyści i studenci kochają Kraków co przynosi korzyści nie tylko dla włodarzy miasta, ale również dla jego mieszkańców i inwestorów. Miasto rozwija się w szybkim tempie przyciągając przedsiębiorców, którzy chcą w stolicy małopolski prowadzić swoje interesy, a w konsekwencji Kraków jest kierunkiem atrakcyjnym dla osób poszukujących zatrudnienia. Wspomniane aspekty odbijają się bardzo pozytywnie na rynku nieruchomości, a zwłaszcza na rynku wynajmu mieszkań co powoduje, że właściciele muszą zmierzyć się z nowymi standardami, ale jednocześnie mogą liczyć na zainteresowanie swoimi ofertami.

Stronę wyszukiwano po słowach:

zarządzanie najmem, obsługa wynajmu mieszkań kraków, zarzadzanie najmem, zarządzanie najmem kraków, zarządzanie najmem kraków opinie, zarządzanie wynajmem kraków, zarządzanie wynajmem, zarzadzanie najmem kraków, zarządzanie wynajmem mieszkań kraków, zarządzanie mieszkaniami na wynajem kraków, zarządzanie najmem mieszkań kraków, obsługa najmu kraków, zarządzanie wynajmem mieszkań w krakowie, opieka nad mieszkaniem kraków, zarządzanie najmem nieruchomości, obsługa wynajmu mieszkań, zarządzanie nieruchomościami kraków, zarzadzanie wynajmem, zarządzanie najmem mieszkań, zarządzanie mieszkaniami, zarządzanie nieruchomościami na wynajem kraków

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies oraz akceptujesz politykę prywatności RODO
Więcej informacji.

Translate »
PSP roms